Як працює камінна топка з повітряним опаленням

Як працює повітряний нагрів від камінної топки

 

Камінна топка з повітряним обігрівом, може стати повноправним джерелом опалення всього будинку. Для даної установки монтується спеціальна система, про яку, ми більш детально розповімо далі.

Принцип роботи каміна з системою розподілення повітря


Горіння дров відбувається безпосередньо в камері горіння. Прямий вогонь ніяк не контактує з системою. Нагрівання приміщення здійснюється безпосередньо завдяки гарячому повітрю, який збирається в конвекційному коробі. Забір холодного повітря, відбувається через спеціальні канали, які призначені саме для таких цілей.
Нагріти кімнату можна як природним способом, якщо приміщення не дуже велике, так і примусовим - встановивши спеціальний камінний вентилятор.

Як відбувається нагрівання повітря


З рівня підлоги, надходить холодне повітря. Є камінні топки зі спеціальним отвором для подачі холодного повітря для горіння з вулиці. Далі, повітря надходить безпосередньо в камін. В правильно змонтованому камінному коробі вже нагріте повітря, розподіляється по повітропроводи. З даних гофр, гаряче повітря і надходить по різних кімнатах.

Пам'ятайте, що система з природною циркуляцією, буде доречна при простому монтажі, і невеликій площі. Адже гравітаційне повітряне опалення буде ефективний тільки в тому випадку, коли довжина труб буде досить короткою для швидкого проходження гарячого повітря.
Якщо Ви плануєте обігрівати два і більше поверхи, то тут буде доречно використання електричного вентилятора. Завдяки йому, гаряче повітря дуже швидко розподілиться від камінного короба в потрібну кімнату.
Камінні топки з наявністю конвекційного короба дуже ефективні. Рівень ККД сягає не менше 80%.

Монтаж такої системи передбачає щоб:


Діаметр гофро-труб повинен точно відповідати вихідним патрубками всієї конструкції;
Для максимально ефективної роботи, в системі має бути присутнім якомога менше горизонтальних ділянок труб. Повітря не повинен в них застоюватися.
Є можливість встановити один вентилятор з великою потужністю, або до кожної камінних грат підключити окремий. Про правильному виборі Вам повинен розповісти фахівець.

Пам'ятайте, що грамотно встановлена ​​камінна топка може стати основним джерелом опалення всього будинку. Варто тільки правильно підібрати номінальну потужність каміна щодо квадратних метрів приміщення.

Створено OpenCart
Ваш Комин © 2023