Топки

Камінні топки для опалення


Що може бути красивішим в будинку ніж - камін? Домашнє вогнище, куточок де збирається вся сім'я або просто місце для релаксу. Якщо Ви володієте великим будинком, бажаєте ефективно та економно його обігріти, то найкраще що Ви можете вибрати - це топка для каміна. Сучасні технології дозволили позбутися великої кількості цегли для будівництва каміна, дали можливість не забирати корисну площу приміщення - все зроблено для комфортного опалення. Камінна топка в наш час - потужний, ефективний і малогабаритний опалювальний прилад, який вражає своїми технічними характеристиками, і регулюється вручну за Вашим бажанням.
Розділити закриті камінні топки можна на два види: чавунні і сталеві. Чавунні моделі виготовлені з якісного міцного чавуну. Як відомо, такий матеріал вважається кращим при використанні його для опалення. Він не деформується від впливу високої температури або механічних пошкоджень, має властивість накопичувати в собі тепло, а після завершення роботи довгий час розсіювати його в приміщення, вважається найдовговічнішим в експлуатації.


Переваги чавунних камінних топок:

 1. Головний плюс - тривалий розподіл тепла навіть після закінчення роботи. Бічні ребра жорсткості по всьому корпусу є ще одним накопичувачем теплової енергії, і дозволяють отримати максимум тепла;
 2. Високі показники ККД (кількість корисного тепла яке можна отримати від топки). У деяких моделях рівень коефіцієнта корисної дії доходить до 80 а то і 85%.
 3. Можливість використовувати повітря для горіння яке надходить з вулиці. Зовнішня подача повітря потрібна для меншого споживання кисню з приміщення.
 4. Безпека. Конструкція повністю герметична, як і дверцята зі склом, які по всьому своєму периметру доповнені ущільнюючим шнуром.

Сталеві камінні топки.


Ринок опалювального обладнання не стоїть на місці, на сьогоднішній день представлено цілий ряд моделей топок які виготовлені з металевої основи. В цьому випадку, конструкція каміна буде виконана з жароміцної сталі (котельної). У більшості випадків вона покрита термостійкою фарбою. Для більшого акумулювання тепла і його збереження, камера горіння викладена товстими плитами шамоту або вермикуліту.

Плюси сталевих топок для каміна:

 1. Сталь - в зв'язку зі своєю легкістю, дозволяє виготовити топки дуже великих розмірів (як наприклад словацький бренд Kobok). Великі камінні топки понад 1,5 м в ширину? Так, це реальність!
 2. Можна виготовити топку за Вашими індивідуальними ескізами;
 3. Різноманітність дизайну. Можливість використовувати механізм гільйотина (або ліфт-дверки), кутові, тунельні - все залежить від Вашого смаку;
 4. Швидкий нагрів приміщення. Матеріал виготовлення дозволяє в найкоротші терміни нагріти потрібну кімнату;
 5. Невелика вага. Можна обійтися без установки додаткової основи-фундаменту;
 6. У разі необхідності, внутрішня футеровка може бути замінена;
 7. Колосникові решітки, димохід або дефлектор можуть виливатись з чавуну.

Вибирати топку варто виходячи з метражу площі обігріву, використовуваного палива і в разі готового димоходу варто звернути увагу на діаметр димоходного патрубка для їх збігу. Ціна буде залежати від додаткової комплектації і розмірів.


Переваги сталевих і чавунних топок:

 1. Безпека у використанні - при правильному монтажі і дотриманні інструкції;
 2. Можливість їх експлуатації на дачах, в котеджах і будинках з абсолютно різною площею (все залежить від номінальної потужності нагріву);
 3. Ручне регулювання всього процесу горіння дров. Ви самі зможете коригувати силу і швидкість згоряння палива, а при установці режиму тривалого горіння, на протязі декількох годин отримаєте ефективний обігрів з малою витратою полін;
 4. Великі жароміцні скляні дверки - вид живого вогню подарує дійсно неймовірні відчуття;
 5. Наявність водяного контуру (або водяної сорочки) дозволяє підключитися до центрального опалення всього будинку.
 6. Легкість монтажу. Захист місця установки вогнетривкими матеріалами, підключення до димоходу - все що потрібно для початку роботи Вашого головного джерела тепла.
 • З якого матеріалу не булла б зроблена камінна топка - вона все одно залишиться серцем каміна.

Купити камінну топку на дровах


Наш інтернет-магазин «Ваш Комин» представляє тільки відомі бренди від світових виробників та камінні топки великих розмірів. При виникненні додаткових питань, можна зв'язатися з нашими фахівцями.
Доставка товару здійснюється в кожне місто України в зручне відділення пошти.
Створюйте тепло в своєму будинку разом з нами!

Створено OpenCart
Ваш Комин © 2023